MDE-Tec s. r.o.

Na našich spolehlivých součástkách, strojích nebo celých strojírenských řešeních běží výrobní programy mnoha firem po celé Evropě. Poskytujeme komplexní strojírenské služby partnerům ze širokého spektra průmyslových odvětví – stavebnictví, odpadové hospodářství, potravinářství, výroba materiálů a mnoho dalších.

Stavíme na dlouhodobých zkušenostech svých pracovníků v oborech strojní konstrukce a technologií, znalostech nejmodernějších komponentů pro stavbu strojů a vysoké kvalitě našich řešení. Zabýváme se návrhy i výrobou nových strojních zařízení od tvorby konceptu, technické dokumentace až po realizaci. Opravujeme a modernizujeme použité stroje, výrobní linky nebo celé technologické celky, školíme zaměstnance.

Našim partnerům přinášíme vysokou přidanou hodnotu v oblasti vývoje, zpracování dokumentace, výroby a realizace jednotlivých projektů.

Ing. Jan Pančík

zakladatel

Vyučil jsem se ve Slavičíně mechanikem seřizovačem s výučním listem a maturitou. Tam jsem poznal, jak voní olej a jak těžká může být manuální práce. Po Strojní fakultě VUT Brno jsem pracoval u českého výrobce ložisek ZKL Brno. Tady jsem si zamiloval malé i velké součástky, které snižují tření při vzájemném otáčivém či posuvném pohybu strojních dílů.

Strojírenství je velmi kreativní obor, řada zakázek se realizuje na klíč přímo na přání zákazníka. Baví nás vymýšlet a konstruovat atypická řešení, realizovali jsme například pohon pro ruské kolo na brněnské vánoční trhy.

Na podnikání ve strojírenství mě nejvíc baví pestrost, komunikace s lidmi, manuální činnost a nutnost vymyslet technická řešení, která splní požadavky zákazníka. Často během jednoho dne absolvuji formální setkání v obleku s řediteli velké společnosti a za pár hodin v montérkách opravuji několikatunovou převodovku. Časová flexibilita pro mě ovšem neznamená anarchii, nepamatuji si, že bych někdy zůstal jen tak doma ležet v posteli. Vyhovuje mi, že jsem sám sobě pánem a že o své práci primárně rozhoduji. Nové nápady promýšlím u rybaření nebo na golfu, relaxuji i u vaření nebo na zahradě. Jednu improvizovanou městskou máme i přímo v areálu firmy pod okny dílny a skladu.

Moje podnikání je moje vizitka, o kterou mne nikdo nepřipraví. A pokud pracuje moje firma rychle, dobře a kvalitně, zákazníci si o tom řeknou a budu mít zajištěné další zakázky. Mým cílem je provozovat úspěšnou firmu, jejíž jméno je zárukou kvality.


Rádi pro vás navrhneme a vyrobíme součástku, stroj nebo zařízení podle vašich představ.