MDE-Tec s. r.o.

MDE-Tec s.r.o. působí na trhu od roku 2011 a poskytuje svým zákazníkům celou škálu výrobků a služeb ve strojírenství. Jsme inženýrská firma s širokým záběrem. Poskytujeme komplexní péči zákazníkovi od návrhu řešení, konstrukci, výrobu, montáž a servis velkého zařízení až po poslední ložisko ve stroji. Zabýváme se prodejem převodovek, motorů, ozubených dílů, hřídelí, ozubených věnců či řetězových kol a dalších výrobků. Pokud díl není katalogový, dokážeme jej vyrobit dle dokumentace nebo je sami nadimenzujeme a nakreslíme. Působíme v širokém rozsahu průmyslových odvětví od automatizace po těžká zařízení například v dolech či cementárnách. Nabízíme i servis a montážní služby. Provádíme například opravy převodovek, montáž ložisek, zprovozňování strojů, návrhy a montáže mazacích systémů. Potřebujete unifikované strojní díly jako ložiska, řemeny, gufera, lineární systém a další? Naše dceřiná firma MDE-DIAGO zajišťuje jejich nákup a prodej přímo od výrobců. Více se dozvíte v sekcích produkty a služby těchto stránek.

Na českém trhu zastupujeme přední světové výrobce strojírenských dílů SATI, TGE, SIEMENS, STM, GSM, SKF a jiné. Konkrétní nabídku produktů (ložiska, otoče, gufera, maziva, lepidla, lineární vedení a další) najdete na webu naši dceřinné společnosti MDE Diago.

Ing. Jan Pančík

zakladatel

Vyučil jsem se ve Slavičíně mechanikem seřizovačem s výučním listem a maturitou. Tam jsem poznal, jak voní olej a jak těžká může být manuální práce. Po Strojní fakultě VUT Brno jsem pracoval u českého výrobce ložisek ZKL Brno. Tady jsem si zamiloval malé i velké součástky, které snižují tření při vzájemném otáčivém či posuvném pohybu strojních dílů.

Strojírenství je velmi kreativní obor, řada zakázek se realizuje na klíč přímo na přání zákazníka. Baví nás vymýšlet a konstruovat atypická řešení, realizovali jsme například pohon pro ruské kolo na brněnské vánoční trhy.

Na podnikání ve strojírenství mě nejvíc baví pestrost, komunikace s lidmi, manuální činnost a nutnost vymyslet technická řešení, která splní požadavky zákazníka. Často během jednoho dne absolvuji formální setkání v obleku s řediteli velké společnosti a za pár hodin v montérkách opravuji několikatunovou převodovku. Časová flexibilita pro mě ovšem neznamená anarchii, nepamatuji si, že bych někdy zůstal jen tak doma ležet v posteli. Vyhovuje mi, že jsem sám sobě pánem a že o své práci primárně rozhoduji. Nové nápady promýšlím u rybaření nebo na golfu, relaxuji i u vaření nebo na zahradě. Jednu improvizovanou městskou máme i přímo v areálu firmy pod okny dílny a skladu.

Moje podnikání je moje vizitka, o kterou mne nikdo nepřipraví. A pokud pracuje moje firma rychle, dobře a kvalitně, zákazníci si o tom řeknou a budu mít zajištěné další zakázky. Mým cílem je provozovat úspěšnou firmu, jejíž jméno je zárukou kvality.


Rádi pro vás navrhneme a vyrobíme součástku, stroj nebo zařízení podle vašich představ.